DUYURULAR

280 Beygirlik Sedan: Hyundai Elantra N.

• Hyundai N Departmanı, hızlı otomobilleri seven müs¸terilerine yepyeni bir N modelini daha tanıttı.

• Elantra N, 280 beygirlik 2.0 litre T-GDI motoruyla pist deneyimini caddelere tas¸ıyor.

• C sedan segmentinde yüksek performans sunan Elantra N, 0’dan 100 km/s hıza 5.3 sn’de çıkıyor.


Yüksek performanslı N modelleriyle son günlerin en çok konus¸ulan markası Hyundai, bu kez de C sedan segmetindeki temsilcisi Elantra’nın 280 beygirlik N versiyonuyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Hot sedan olarak tabir edilen otomobil, en fazla bilinen Hyundai modeli Elantra’ya çok farklı bir kimlik kazandırmıs¸ oluyor. Günlük kullanıma son derece uygun olan Elantra N, standart modelden çok farklı olarak üretiliyor. Dinamik bir sürüs¸ kabiliyetine sahip olan otomobil, agresif bir tasarımla geliyor. Elantra N’in gelis¸iminde 40’tan fazla element rol oynamıs¸. Hızlı otomobilleri seven kullanıcılar için etkileyici bir karakter sergileyen otomobil, aynı zamanda Hyundai’nin ilk yüksek performanslı sedanı olarak da öne çıkıyor.

Elantra N, 2.0 litrelik turbo beslemeli bir motorla üretiliyor. Bu motor, standart 2.0 litrelik Hyundai motorlarından farklı olarak 52 mm çapında bir turbo paline sahip. Ayrıca, silindir kapagˆının s¸ekli ve malzemesiyle birlikte motorun hem performansını hem de dayanıklılıgˆını artırılmıs¸. Sonuç olarak, yeni nesil turbo motor teknolojisiyle birlikte etkili bir hızlanma için yaklas¸ık 5.500 devirden itibaren maksimum bir güç çıkıs¸ı elde ediliyor.

Elantra N'nin 280 beygir güç üreten motoru aynı zamanda 392 Nm maksimum tork degˆeri sunuyor. Bu inanılmaz tork degˆeriyle beraber gücünü ön lastiklere 8 ileri, ıslak tip çift kavramalı s¸anzıman (DCT) ile aktaran Elantra N, aynı zamanda N Grin Shift (NGS) ile turbo basıncını artırarak gücünü anlık olarak 290 beygire kadar artırıyor. Sonuç olarak Elantra N, 250 km/s azami hıza ulas¸ıyor ve 0-100 km/s arasını sadece 5,3 saniyede tamamlıyor.


Elantra N'nin bu canlı sürüs¸ performansı ve özellikle virajlardaki dinamizmi, standart olarak sunulan e-LSD yani elektronik Sınırlı Kaymalı Diferansiyel ile sagˆlanıyor. Bu özelligˆe ek olarak, Degˆis¸ken Egzoz Valf Sistemi ve Kalkıs¸ Kontrolü ile de performanslı sürüs¸ destekleniyor. Aynı zamanda Elantra N, yüksek performanslı motoruna paralel olarak güçlü bir fren sistemiyle geliyor. Ön ve arkalarda 360 mm çapındaki fren disklerine ve bu diskleri sogˆutmakla görevli havalandırma kanallarına sahip.

Elantra N, sürüs¸ keyfi için özel bir donanımla üretiliyor. N Sound Equalizer (NSE), Elantra TCR yarıs¸ otomobilinin motor ve egzoz seslerini sagˆlayarak sürücünün daha gerçekçi ve dinamik bir motor sesi duymasını sagˆlıyor. Son olarak Elantra N, dinamik sürüs¸ performansını desteklemek için 19 inçlik jantlarına sarılı Michelin PS4S lastiklerini kullanan ilk N modeli.

N modellere özgü iç mekan, Elantra’da da kars¸ımıza çıkıyor. N direksiyon simidi, N vites kolu, N Racing koltuklar, N kapı koruma panelleri ve N metal pedallar gibi ögˆeler otomobilin güncel Elantra modelinden çok daha farklı bir atmosferde olmasını sagˆlıyor. 10.25 inç ebatındaki bilgi egˆlence ekranında bulunan N Modu sayesinde aracın tüm dinamikleri ve DNA’sı elektronik olarak degˆis¸tirilebiliyor ve farklı sürüs¸ modları anlık olarak seçilebiliyor


NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU