DUYURULAR

Hyundai Assan Santa Fe ile SUV Ailesini Genişletiyor.

  • Hyundai Assan, Türkiye’deki SUV model atagˆına Yeni Santa Fe ile devam ediyor.
  • Yeni Santa Fe, 230 beygirlik 1.6 litre T-GDI Hybrid motor seçenegˆi ile satıs¸a sunuluyor.
  • SUV segmentinde premium esintiler sunan Santa Fe, teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Geçtigˆimiz hafta B-SUV modeli BAYON’u satıs¸a sunarak tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Assan, s¸imdi de Yeni Santa Fe ile SUV segmentindeki iddiasını sürdürüyor. Teknolojik özellikleri, s¸ık tasarımı ve genis¸ iç mekanıyla öne çıkan Yeni Santa Fe, premium malzeme kalitesi ve güçlü motoruyla da oldukça bas¸arılı bir durus¸ sergiliyor. Hyundai’nin en fazla satılan ve aynı zamanda tüm dünyada en fazla bilinen modeli olarak büyük bir öneme sahip olan Santa Fe, D-SUV segmentinde konumlandırılıyor.

Satıs¸a sundukları yeni modelle ilgili görüs¸lerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Yeni Santa Fe modelimiz ile SUV ailemiz genis¸lemeye devam ediyor. B-SUV ve C-SUV segmentlerindeki model çes¸itliligˆimizi s¸imdi de D-SUV segmentine tas¸ıyarak iddiamızı iki katına çıkarıyoruz. Hyundai’nin premium sınıftaki en iyi modellerinden biri olan Santa Fe, yeni nesil yüksek performanslı 230 beygirlik turbo benzinli ve hibrit motoruyla tüm dikkatleri üzerine çekecek. Yeni Santa Fe ayrıca, konforlu ve zengin donanımları sayesinde bize premimum markalardan yepyeni bir müs¸teri kitlesi tas¸ıyacak. Kısacası Yeni Santa Fe, teknolojik özellikleri, s¸ık tasarımı ve Türkiye’deki SUV segmentinde fark yaratacak” dedi.

Hyundai’nin yeni tasarım özelliklerinin bir parçası olan Santa Fe, LED farlarla kombine ön ızgarası ve gündüz yanan farları (DRL) ile yeni tasarım kimligˆini ortaya koyuyor. Genis¸ ızgara, Yeni Santa Fe'ye cesur bir karakter verirken, ızgaradaki geometrik desen stereoskopik bir görünüm katıyor. Yeni T s¸eklindeki gündüz farları, otomobilin dıs¸ındaki sagˆlam karakteri tamamlıyor ve en uzaktan bile tanınabilir hale getiriyor.

19 inç’lik jantlar üzerinde hareket eden Santa Fe, kaslı ve modern yapısını sportif ön ve arka tamponlarla da destekliyor.

Yeni nesil 1.6 litrelik T-GDi "Smartstream" motorla donatılan premium otomobil, Hyundai'nin yeni Sürekli Degˆis¸ken Valf Süresi (CVVD) teknolojisini kullanan ilk model. Performanslı kullanımın yanı sıra yakıt verimliligˆini de ön planda tutan bu sistem, motoru daha da optimize etmek için “Düs¸ük Basınçlı Egzoz Gazı Devirdaimi (LP EGR)” özelligˆine sahip. CVVC sistemi, sürüs¸ kos¸ullarına göre valfin açılma ve kapanma süresini düzenleyerek performansta hissedilir bir artıs¸ sagˆlıyor. Aynı zamanda yakıt verimliligˆi ve emisyonlarda iyiles¸tirmeler de sunuyor.

Digˆer gelis¸tirmelerin yanı sıra Hyundai, Santa Fe modelinde elektrifikasyona da yer veriyor. Turbo benzinli motoru, hibrit teknolojisi ile destekleyen Hyundai, motor performansını ve yakıt ekonomisini bir arada sunuyor ve böylelikle SUV segmentindeki müs¸teri beklentilerini en iyi s¸ekilde kars¸ılamıs¸ oluyor. Yepyeni bir platform ile üretilen Santa Fe, güvenlikte de önemli iyiles¸tirmelerin yanı sıra elektrikli güç aktarma organlarının is¸ini de kolaylas¸tırıyor. Dogˆrudan enjeksiyonlu turbo beslemeli motor, 44.2 kW’lik elektrik motoruyla kombine olarak 230 beygir güç üretirken aynı zamanda 350 Nm maksimum tork sagˆlıyor. Gücünü 1.49 kWh lityum ion polimer bataryaya aktaran bu elektrik motoru, özellikle s¸ehir içi trafigˆinde Santa Fe’nin emisyon ve yakıt tüketim degˆerlerini as¸agˆıya çekerken aynı zamanda performansa da önemli bir s¸ekilde katkıda bulunuyor.

Türkiye’de tek bir donanım seçenegˆi ve motor tipi ile satıs¸a sunulan Yeni Santa Fe, 7 koltuklu oturma düzeni ile kalabalık ailelerin de dikkatini çekiyor. Deri dös¸emelere sahip otomobilin ön ve arka koltukları ısıtmalı olarak gelirken ön koltuklarda sogˆutma özelligˆi de var. Gelis¸tirilmis¸ direksiyon sisteminde de ısıtma özelligˆi bulunurken ön konsolda elektronik bir vites paneli bulunuyor. Geleneksel vites kolları yerine tamamen tus¸lu sisteme yer verilerek genis¸lik hissiyatı arıtırılıyor.

Oldukça premium bir ambiyansa sahip olan Santa Fe, 12.3 inçlik büyük bir dijital gösterge paneli ile donatılmıs¸. Kokpitte dikkat çeken bir digˆer donanım ise digˆer Hyundai SUV modellerinden as¸ina oldugˆumuz 10.25 inçlik bilgi egˆlence ekranı bulunuyor. Krell müzik sistemi ile desteklenen bu ekranda Apple Car Play ve Android Auto bagˆlantı özelligˆi de var. Günümüzün gereksinimi olan kablosuz s¸arj sistemi, Santa Fe’de de sunuluyor.

Park esnasında veya sıkıs¸ık alanlardaki manevralarda sürücünün yardımına kos¸an 360 derecelik kamera sistemi de Santa Fe’nin güvenlik donanımlarından birini olus¸turuyor. Dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme kontrolü, s¸eritte kalma asistanı, s¸erit takip asistanı ve ön çarpıs¸ma engelleme asistanı ile donatılan Santa Fe, ayrıca elektrikli bagaj kapagˆına sahip.

Dört tekerlekten çekis¸ sistemiyle donatılan Hyundai Santa Fe 1.6 Hibrit Progressive, 889.000 TL’lik fiyat etiketine sahip.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU