DUYURULAR

Hyundai Elantra ve Santa Fe Güvenlikten Tam Not Aldı.

• Hyundai’nin yeni modelleri Elantra ve Santa Fe, IIHS’den Top Safety Pick ödülünü aldı.

• Gelis¸tirilmis¸ LED farları sayesinde ödülü alan modeller, güvenlikte bas¸arılı oldugˆunu kanıtladı.

• Hyundai, LED teknolojisini ürün gamında en çok kullanan marka olarak üçüncü sırada yer alıyor.


Hyundai’nin yakın zamanda piyasaya sundugˆu yeni modelleri Elantra ve Santa Fe, üst düzey aydınlatma sagˆlayan LED farlarıyla Amerikan Otoyol Güvenligˆi ve Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından en güvenlikli otomobiller kategorisinde ödüllendirildi. Bagˆımsız bir kurulus¸ olan dünyaca ünlü IIHS, Avrupa’daki Euro NCAP ile benzer degˆerlerde çarpıs¸ma testleri ve otoyol güvenligˆini sagˆlayacak aras¸tırmalar yapıyor.

2021 Top Safety Pick ödülüne layık görülen Elantra ve Santa Fe, Hyundai’nin 2021 TSP veya TSP Plus derecesi alan sekizinci ve dokuzuncu modelleri. Hyundai, yedi modelinde Top Safety Pick derecesine ulas¸ırken ve iki modelinde de Top Safety Pick Plus seviyesini elde etti. TPS ödüllü tüm Hyundai SUV modelleri çarpıs¸ma testlerinden bas¸arıyla ayrılarak yaya ve yolcu güvenligˆini ne derece önemsedigˆini de kanıtlamıs¸ oldu. Hyundai ayrıca, opsiyonel olarak sundugˆu FCA ön çarpıs¸ma önleme sistemi (Front Collision Assistant) ve LED farlarıyla bugün otomotiv endüstrisinde güvenlik donanıma en fazla yer veren marka olarak üçüncü sırada yer alıyor.

TSP ödülünü kazanmak için araçların sürücü ve yolcu tarafı çarpıs¸ma testlerinden bas¸arıyla ayırlması s¸art. Ayrıca, orta s¸iddetli çarpıs¸ma testlerinin yapıldıgˆı ön, yan, tavan sertligˆi ve koltuk bas¸lıgˆı dahil olmak üzere toplam altı bölgede de dayanıklılıklar degˆerlendiriliyor. Tüm bu çarpıs¸ma testlerinden iyi derecelendirmeler almak için gövde ve s¸asinin dayanıklı olması yeterli degˆil. Aynı zamanda, çarpıs¸ma önleyici, sürücü uyarıcı ve aydınlatma gibi destek sistemlerinin donanım listesinde olup olmadıgˆı da sonuçları etkiliyor. Daha yüksek seviye olan Top Safety Pick Plus ödülünü almak için de sürüs¸ yardımcıları gibi kaza önleyici sistemlerin araçta tamamen standart olarak sunulması gerekiyor.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU