DUYURULAR

Hyundai Endonezya’da Elektrikli Modeller İçin Fabrika Açtı.

• Hyundai, Endonezya’da yıllık 250.000 adetlik üretim kapasitesi olan bir fabrikayı hizmete açtı.

• IONIQ 5 üretimiyle is¸e bas¸layan tesis, bölgede elektrikli araç üreten ilk tesis konumunda.

• Hyundai, CRETA ve yeni gelis¸tirilen MPV’ler dahil stratejik modelleri de üretecek.


Hyundai Motor Company, Güneydogˆu Asya'daki ilk fabrikasını Endonezya’nın bas¸kenti Jakarta'da açtı. Endonezya hükümetiyle Hyundai'nin Güneydogˆu Asya pazarları için birlikte adım attıgˆı bir üretim merkezi olan fabrika, özel anlas¸ma ile resmiles¸tirilerek hizmete bas¸ladı.

Bu fabrika için yaklas¸ık 1.55 milyar dolar tutarında bir yatırım yapan Hyundai, yıllık üretim kapasitesini de 250.000 adet olarak açıkladı. Hyundai’nin “sürdürülebilir kalkınma” ve "insanlık için ilerleme" vizyonuna uyum sagˆlayan fabrika, otomotiv sektöründeki elektrikli model ihtiyaçlarının kars¸ılanması ve aynı zamanda günes¸ panelleri gibi çevre dostu teknolojilerin üretiminde önemli bir rol oynayacak. Ayrıca Hyundai, araç boyama is¸leminde de dogˆa dostu su bazlı boyalar kullanarak çevreyi koruma hususunda da sorumlulugˆunu yerine getiriyor.

Endonezya, Hyundai’nin gelecekteki mobilite stratejisi için önemli bir merkez durumunda. Hyundai Motor Grubu Yönetim Kurulu Bas¸kanı Euisun Chung, hizmete açılan yeni fabrikayla ilgili olarak; “Bu tesis, otomotiv endüstrisinde ve özellikle elektrikli araçlar alanında kilit bir rol oynayacak. Ayrıca, s¸u anda yapım as¸amasında olan pil hücresi tesisi aracılıgˆıyla da Endonezya'da elektrikli araç ekosisteminin kurulmasına katkıda bulunmaya devam edecek. Endonezya'nın küresel piyasalarda önemli bir rol oynamasına daha fazla yardımcı olacak ve aynı zamanda Hyundai'nin gelecekteki teknolojilerinin temel üretim merkezi olacak" dedi.

Endonezya Hükümeti, 2030 yılına kadar 130.000 adet kamu aracını elektrikli modellere dönüs¸türmek istiyor. Bu hedef dogˆrultusunda, EV ekosisteminin genis¸letilmesine öncülük ediyor. Hyundai de sosyal sorumluluk bilincine destek olmak için sektörde önemli bir yere sahip. Hyundai'nin yeni fabrikası, elektrikli IONIQ 5’in dıs¸ında bölge için önemli olan CRETA ve MPV gibi modeller de üretecek. Ayrıca Hyundai, Endonezya'da pil fabrikası kurmak için de LG Energy Solutions ile birlikte çalıs¸maya devam ediyor.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU