DUYURULAR

Hyundai Hava Hareketliliğindeki Yeni Oluşumu Supernal’i Duyurdu.

• Hyundai Motor Grubu, kentsel hava hareketliligˆi bölümünün markası olan Supernal’i tanıttı.

• Supernal, ilk aracı olan eVTOL’ü 2028 yılında piyasaya sunacak ve pazara hareketlilik getirecek.

• Supernal, hava yolculugˆunda da devrim yaratarak en yeni mobilite teknolojilerini kullanacak.


Hyundai Motor Grubu (HMG), gelecekteki mobilite vizyonunu daha da ileriye tas¸ımak için Supernal LLC adlı yeni bir s¸irketin duyurusunu yaptı. Hyundai’nin “Kentsel Hava Hareketliligˆi- Urban Air Mobility”  stratejisinin bir yansıması olan Supernal adlı s¸irket, grubun gelecekteki mobilite vizyonunu da gözler önüne seriyor. 

Supernal, elektrikli hava araçları ailesini gelis¸tirerek gelecekteki mobilite endüstrisini de s¸ekillendirecek. I·lk ticari uçus¸unu 2028'de bas¸latmayı ve 2030'larda da pazarı iyice genis¸letmeyi planlayan Supernal, Hyundai’nin seri üretim uzmanlıgˆından yararlanarak operasyonlarını kesintisiz hale getirecek.

Grubun otomobil üreticisinden “Akıllı Mobilite Çözüm Sagˆlayıcısı” olmaya yönelik stratejik geçis¸inden dogˆan Supernal, mobiliteyi yalnızca satıs¸a sunulan bir ürün degˆil, aynı zamanda insanlıgˆa yararlı bir hizmet haline getirmek çalıs¸malarına agˆırlık verecek. Supernal ayrıca, hava hareketliligˆini mevcut toplu tas¸ıma agˆlarına entegre ederek sorunsuz bir intermodal yolcu deneyimini yas¸atacak. 

<strong>Yeni bir mobilite mühendisligˆi</strong>

Supernal, Hyundai Motor Grubu’nun Kentsel Hava Hareketliligˆi Bölümü olarak ilk kez CES 2020'de tanıtılmıs¸ ve ilk konsept aracı S-A1 de es¸ zamanlı olarak ziyaretçilerin begˆenisine sunulmus¸tu. Supernal, seri üretim olarak piyasaya sunacagˆı eVTOL aracını ise gelis¸tirmeye ve iyiles¸tirmeye devam ediyor. Aynı anda dört veya bes¸ yolcu alması planlanan hava aracı, agˆırlıklı olarak s¸ehir içi ulas¸ımda kullanılacak. Supernal'in ilk hava aracı elektrikle çalıs¸acak ve ayrıca otonom özellikli olacak. Elektrikli hava aracı, öncelikli olarak Amerika’daki kamu ve özel kurulus¸larla beraber akademik alanlarda is¸birligˆi yapılarak kullanılacak. Uluslararası düzeyde altyapı ve ulas¸ım agˆını genis¸letecek olan Supernal, I·ngiltere ve Kanada’da da aktivitelerine agˆırlık vererek hava sahası yönetim konusunda uzmanlas¸acak.

<strong>Supernal Tanıtım Videosu</strong>


NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU