DUYURULAR

Hyundai SEVEN Concept ile SUV Segmentini Yeniden Şekillendiriyor.

• Hyundai, gelecekteki tasarım ve inovasyonları hakkında ipuçları veren SEVEN Concept’ini tanıttı.

• Elektrikli modeller için gelis¸tirilen E-GMP platformundaki konsept, oldukça lüks bir yapıya sahip. 

• Üst düzey iç mekandaki ahs¸ap koltuklar ve teknolojik konfor ögˆeleri ise premium hissiyatı artırıyor.

• SEVEN, Hyundai’nin elektrikli modeller için kurdugˆu markası IONIQ s¸emsiyesi altında üretilecek. 


Hyundai Motor Company, Amerika’da düzenlenen AutoMobility LA’de yeni konsept modeli SEVEN’i resmi olarak tanıttı. Hyundai’nin alt markası IONIQ tarafından hazırlanan konsept otomobil, hızla yükselen elektrikli SUV trendine müthis¸ bir s¸ekilde uyum sagˆlıyor. Segmentine tamamen farklı bir bakıs¸ açısı ve yepyeni tasarım özellikleri getiren SEVEN, aynı zamanda Hyundai’nin 2045 yılına kadarki karbon nötrlügˆüne olan bagˆlılıgˆının da bir yansıması sayılıyor.

IONIQ markası için gelis¸tirilen her araç, en gelis¸mis¸ teknolojileri sorunsuz bir s¸ekilde günlük yas¸ama aktararak, yeni nesil bir müs¸teri deneyimi sunuyor. SEVEN konsepti, uzay inovasyonuna ve yenilikçi bir yas¸am alanına sahip. Ayrıca, Hyundai Motor Grubu'nun elektrikli araçlar için özel olarak gelis¸tirdigˆi E-GMP (Electric-Global Modular Platform) üzerine ins¸a edilmis¸ bir model. E-GMP'nin uzun dingil mesafesi ve düz platform zemini ise daha büyük pil kullanımı için elektrikli otomobillere avantaj sagˆlıyor.

SEVEN, geleneksel SUV modellerden farklı olarak çok özel bir aerodinamik siluete sahip. Alçaltılmıs¸ bir motor kapagˆı, aerodinamik tavan çizgisi ve uzatılmıs¸ dingil mesafesi ile içten yanmalı SUV'lardan net bir s¸ekilde ayrılıyor. SEVEN'in aerodinamik yapısına ek olarak tasarımda yer alan minimal formlar da hacimsel anlamda oldugˆundan daha güçlü bir durus¸ sergilemesini sagˆlıyor.

SEVEN, daha güçlü bir yol tutus¸u için, fren sogˆutma veya düs¸ük sürtünme gereksinimlerine bagˆlı olarak açılan ve kapanan entegre “Aktif Hava Kanatları”na sahip tekerleklerle donatılmıs¸. SEVEN, gecenin karanlıgˆında görsel s¸ov yapan ve aynı zamanda IONIQ'in marka kimligˆi haline gelen Parametrik Piksel ıs¸ıklara da sahip. Parametrik Piksel aydınlatma grubu, dijital ve analog stilleri birbirine bagˆlayan ortak bir tasarım dizisi olus¸turuyor. 

SEVEN'in iç tasarım önceligˆi ise, kullanıcılara her zamankinden daha fazla özgürlük sunan bir iç mekan yaratmak. SEVEN'in dingil mesafesi, genis¸ligˆi artırmak için mümkün oldugˆunca yüksek tutulmus¸ ve toplamda 3,2 metreye kadar bir degˆer elde edilmis¸. Burada tasarım özelliklerinden de faydalanan mühendisler, düz zemin sayesinde de geleneksel sıra tabanlı koltuk düzenlemesine bir alternatif olarak akıcı bir iç düzen olus¸turmus¸lar. Sütunsuz kapılar, iç mekana giris¸ ve çıkıs¸ı kolaylas¸tırırken aynı zamanda modern bir tavan çizgisi ile de birinci sınıf bir ambiyans olus¸turuyor. Hyundai'nin gelecekteki otonom mobilite vizyonunu da yansıtan bu özel konsept, sürücü koltugˆu kullanılmadıgˆında gizlenen ve geri çekilebilen bir kontrol çubugˆuna da sahip. Geleneksel kokpitlerden farklı olarak ultra ince bir düzene ve entegre ekranlara yer verilirken, buna ek olarak iç mekanda evlerdeki gibi genis¸ bir salon deneyimi sunuluyor. Koltuk düzeni, döner s¸ekilde ve kavisli bir yapıda hazırlanmıs¸. Bu da geleneksel SUV'lardan farklı olmasını sagˆlayan bir digˆer özellik. Bu koltuk düzeni sayesinde sürücü kontrollü veya otonom sürüs¸ modlarına bagˆlı olarak özelles¸tirilebiliyor. SEVEN, yolcular için kis¸iselles¸tirilebilen esnek alan ve çes¸itli araç içi mobil donanımlar da sunuyor. Bu özellikler, SEVEN'in gelecekteki IONIQ modellerinin temellerini olus¸tururken, mobilite ve bagˆlanabilirlik açısından da muhtes¸em bir alt yapı hazırlamıs¸ oluyor.

IONIQ SEVEN, çok is¸levli Smart Hub grafik kullanıcı arayüzüne de sahip. Smart Hub ve ön koltuklar arkadaki koltuklarla birles¸tigˆinde, üst düzey bir konfor ve ferahlık sagˆlıyor. Konseptin vizyoner tavanıysa, yolculuk sırasında maksimum rahatlama ve keyif için genel iç atmosferi degˆis¸tiren panoramik bir ekranla donatılmıs¸. 

Elektrikli konsept otomobil, 482 km’nin üzerinde bir menzil sunarken aynı zamanda performanslı kullanım özellikleriyle öne çıkıyor. Çok yönlü E-GMP platformu sayesinde, olagˆanüstü bir sürüs¸ mesafesi sergileyen araç ayrıca ultra hızlı s¸arj özellikleri de sunabiliyor. 350 kW'lık bir s¸arj cihazıyla, yaklas¸ık 20 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar s¸arj etme kapasitesine sahip.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU