DUYURULAR

Hyundai’den Yeni Bir Marka Daha: IONIQ.

• Hyundai, Genesis’ten sonra yepyeni bir marka daha yaratarak genis¸lemeye devam ediyor.

• Yeni stratejiye göre, elektrikli ve hibrit modeller IONIQ markası adı altında satıs¸a sunulacak.

• Mobilite vizyonu için son derece önemli bir adım atan Hyundai, dört yılda üç model tanıtacak.


Hyundai Motor Company, elektrikli ve hibrit versiyonlarıyla otomotiv dünyasında adını duyurdugˆu IONIQ modelini s¸imdi de marka olarak yas¸atmaya devam ediyor. Elektrikli otomobiller alanında da yükselis¸ini sürdüren ve aynı zamanda sektörün önde gelen markalarından biri olmayı hedefleyen Hyundai, ‘Progress for Humanity” yani “I·nsanlık için I·lerleme’ vizyonu dogˆrultusunda müs¸teri merkezli yepyeni elektrikli araç deneyimleri sunacak.

IONIQ markası altında, önümüzdeki dört yıl içinde daha yenilikçi üç farklı modeli tanıtacak olan Hyundai, EV'lerdeki üretim bilgisinden faydalanacak. Hyundai ayrıca, IONIQ markasının yaratılmasıyla beraber, hızla büyüyen ve gelis¸en elektrikli otomobillerin pazar talebine de hızlı bir cevap vermis¸ olacak. Hyundai, IONIQ'in marka misyonunu yerine getirmek için de ultra hızlı s¸arj, konforlu kullanım özellikleri ve genis¸ iç mekan gibi mevcut EV kriterlerini, en yeni teknoloji ıs¸ıgˆında gelis¸tirerek gelecekteki yeniliklerle birles¸tirecek.

"Ion-I·yon" ve "Unique-Benzersiz" kelimelerinin birles¸mesiyle IONIQ adını alan model, Hyundai tarafından ilk kez 2016 yılında tanıtılmıs¸tı. Tek bir gövde tipi içinde üç farklı elektrikli güç aktarma organı (hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli) sunan dünyanın ilk ve tek modeli IONIQ, Hyundai'nin sürdürülebilirlik ve yeniligˆe olan artan bagˆlılıgˆını temsil ediyor.

IONIQ 5 / IONIQ 6 / IONIQ 7

Hyundai, yeni marka altında model isimlerini rakamlarla belirleyecek ve sedanlar için çift sayıları, SUV'lar için de tek sayıları kullanacak. IONIQ markası altındaki ilk model, 2021'in bas¸larında piyasaya sürülecek IONIQ 5 olacak. Orta boy CUV segmentindeki bu model, Hyundai'nin 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttıgˆı EV '45' konseptine dayanıyor. Geçmis¸ten ilham alan Hyundai tasarımcıları, gelecekteki IONIQ modellerine parametrik pikselleri entegre edecek. Hyundai, 2022 yılında da Prophecy EV baz alınarak tasarlanan IONIQ 6 Sedan'ı tanıtacak. Güney Koreli marka, 2024'ün bas¸larındaysa daha büyük bir SUV olan IONIQ 7’yi tanıtacak.

E-GMP platformu

IONIQ marka modeller, hızlı s¸arj kabiliyeti ve sürüs¸ keyfi sagˆlayacak olan E-GMP Elektrikli Global Modüler Platform üzerine oturacak. EV'ye özel bu platform, ayarlanabilir rahat koltuklar, kablosuz bagˆlantı ve genis¸ torpido gözü gibi benzersiz özelliklerle "akıllı yas¸am alanı" sunacak.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU