DUYURULAR

Hyundai’nin Yeni Elektriklisi IONIQ 6 Tanıtıldı.

• Hyundai, benzersiz ve zamansız tasarıma sahip elektrikli IONIQ 6 modelinin fotogˆraflarını paylas¸tı.

• Üstün konfor özelliklerine ve kis¸iselles¸tirilebilir aydınlatmaya sahip araç, ferah bir iç alan sunuyor.

• IONIQ 6, aerodinami için markanın en düs¸ük sürtünme katsayısı olan 0.21cd ile kars¸ımıza çıkıyor.

• Yeni “H” amblemi dahil aracın dört bir yanında da 700 adetten fazla parametrik piksel var.


Hyundai Motor Company, IONIQ markasına özel, tamamen elektrikli “IONIQ 6” modelinin resmi fotogˆraflarını yayınladı. IONIQ markasının ikinci modeli olan ve merakla beklenen IONIQ 6'nın modern ve zamansız tasarımı, dikkat çekici bir ayrıcalık olarak kars¸ımıza çıkıyor. Hyundai'nin “Electrified Streamliner” olarak tanımladıgˆı IONIQ 6, aerodinamik olarak s¸ekillendirilirken ayrıca günümüzün elektrikli otomobil müs¸terilerinin kullandıkları bir araçtan daha fazla keyif alması ve duygusal bagˆ olus¸turması için yenilikçi bir s¸ekilde tasarlanmıs¸.

Hyundai’nin geçtigˆimiz yıl tanıttıgˆı Prophecy EV Concept modeli baz alınarak üretilen IONIQ 6, karakteristik olarak tamamen pürüzsüz ve temiz bir tasarım felsefesiyle kars¸ımıza çıkıyor. Hyundai tasarımcılarının Duygusal Verimlilik olarak tanımladıgˆı bu dizayn felsefesi, koza benzeri bir iç tasarımla ilis¸kilendiriliyor. Elektrikli mobilitenin yeni çagˆı için bir siluet olus¸tururken ayrıca Hyundai'nin enerji verimliligˆi ve çevresel sorumlulugˆu da vurgulanmıs¸ oluyor.

IONIQ 6, enerji verimliligˆi ve sürdürülebilir düs¸ünülerek hazırlanmıs¸, benzersiz bir tasarım diline sahip. Satranç tas¸ları gibi benzersiz bir görünümle hazırlanan tasarımda Hyundai Look dizayn stratejisi uygulanmıs¸. Hyundai, müs¸teri odaklı bir yaklas¸ım benimseyerek herkese uyan geleneksel bir tasarım yerine farklı yas¸am tarzlarını da göz önünde bulundurarak ayrıs¸tırıcı çizimler elde etmis¸. Ayrıca, estetik görünüs¸e ek olarak, 0.21cd sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak da EV mobilite dönemi için yeni bir tipoloji sunuyor.

IONIQ 6, alçak burun yapısını öndeki aktif hava kanatları ve tekerlek bos¸luklarıyla destekliyor. I·nce olarak kars¸ımıza çıkan dijital aynalarla da devam ettirilen tasarımda elde edilen bu 0,21'lik bir ultra düs¸ük sürtünme katsayısı, aynı zamanda markanın kendi içinde ürettigˆi modeller arasında da en düs¸ük degˆer anlamına geliyor. IONIQ 6'nın kıskanılacak bu aerodinamik yetenegˆine daha fazla katkı sagˆlamak adına kanatçıklı eliptik tip bir spoyler kullanılmıs¸. Sürat teknelerindeki kuyrugˆu andıran yapısı ile arka tamponun her iki yanındaki diklemesine konumlandırılmıs¸ havalandırma kanalları adeta bir bütünlük olus¸turarak yere basma kuvvetini artırıyor.

Bu aerodinami gövde üzerinde oldugˆu kadar aracın altında da devam ediyor. Alt takım tam olarak kaplanarak daha optimize edilmis¸ deflektörlere ve azaltılmıs¸ tekerlek bos¸lugˆuna yer verilmis¸. Bu sayede hava aracın altından ve üstünden en az sürtünme ile atılarak hem performansa hem de tüketime katkıda bulunuluyor.

IONIQ 6 ayrıca, marka kimligˆini güçlendirmek için ön-arka farlarda, ön alt sensörlerde, havalandırma kanallarında ve orta konsol göstergeleri gibi çes¸itli yerlerde 700'den fazla Parametrik Piksel kullanıyor. Arka kanadın Parametrik Piksel Yüksek Monteli Stop Lambası (HMSL) ise frene basıldıgˆında göz alıcı bir ıs¸ık s¸öleni sunuyor. IONIQ 6'nın benzersizligˆini biraz daha fazla vurgulamak için de yeni tasarlanmıs¸ bir Hyundai 'H' amblemine yer veriliyor.

Hyundai Motor Grubu'nun Elektrikli Global Modüler Platformu (E-GMP) ile hazırlanan IONIQ 6, yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için optimize edilmis¸ diz mesafesi ve ferahlık için çes¸itli genis¸letmelere olanak sagˆlıyor. Platform tamamen düz bir zemine de izin vererek daha fazla oturma alanı sunmus¸ oluyor. Kullanıcı odaklı iç mekan, dikkat dagˆınıklıgˆını azaltmak ve güvenli bir sürüs¸ sunmak için merkezi olarak yerles¸tirilmis¸ bir kontrol ünitesi ile donatılmıs¸. Bu modüler ekran, 12 inçlik tam dokunmatik bilgi-egˆlence ekranıyla da birles¸erek kokpiti tamamen sarmıs¸ oluyor. Çift renkli ortam aydınlatması da IONIQ 6'nın iç mekanının ambiyansını zirveye çıkarıyor. Kullanıcıların kendilerini rahat hissetmeleri için özel olarak gelis¸tirilmis¸ 64 renk temasına da yer veren Hyundai, direksiyon simidindeki 4 noktalı etkiles¸imli piksel ıs¸ıklarla da sürücü ve araç arasında kolay iletis¸im sagˆlamaya yardımcı oluyor.

IONIQ 6'nın etik benzersizlik temasına uygun olarak üretilmesi, aslında günümüzün çevre dostu sosyal sorumluluk projelerine de katkı sagˆlıyor. Ömrünü tamamlamıs¸ lastiklerden plastik kaplamalara kadar birden fazla bio malzemeler kullanan mühendisler, böylece gövde ve boya üzerinde oldugˆu kadar iç mekanda da deri koltuklar, gösterge paneli, kapılar ve kol dayama gibi yerlerde sürdürülebilirlik için geri dönüs¸türülmüs¸ plastikler kullanılarak çevreye kars¸ı gerekli özeni göstermis¸.

IONIQ 6’nın teknik bilgileri ve teknolojisiyle ilgili detaylar Temmuz ayında yapılacak dünya lansmanında açıklanacak.

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU