DUYURULAR

Ödüllü Tasarıma Sahip Hyundai STARIA Şimdi Türkiye’de.

• Hyundai’nin yeni MPV modeli STARIA, 659.900 TL’den Türk tüketicisinin begˆenisine sunuldu.

• STARIA, ülkemizde 177 beygirlik 2.2 litrelik CRDi motor ve 8 ileri otomatik s¸anzımanla satılıyor.

• Hyundai STARIA, 3+3+3 düzenindeki 9 kis¸ilik oturma kapasitesiyle de üst düzey konfor vaat ediyor. 


Hyundai, konforlu yeni modeli STARIA ile Türk tüketicilerine s¸imdi bambas¸ka bir alternatif sunuyor. Bu özel ve füturistik modelle hem aileler hem de ticari is¸letmeler için özel çözümler sunan Hyundai, mobilite açısından da son derece önemli bir atak yapıyor. 

Ticari modellere tasarım açısından bambas¸ka bir boyut getiren Hyundai, zarif ve ferah STARIA ile 9 kis¸ilik konforu bir arada sunuyor. En son teknolojinin çarpıcı ve fütüristik bir tasarımla birles¸mesini simgeleyen STARIA, günlük rutin is¸lerdeki görevlerini sorunsuz bir s¸ekilde yerine getirirken aynı zamanda aile kullanımında da maksimum fayda sagˆlıyor. Keyifli bir sürüs¸e sahip olan otomobil, iç mekanında yer alan mobilite deneyimiyle de yolcularına üst düzey konfor sunuyor.

Hyundai’nin yeni tasarım ürünü olan STARIA’nın genel tasarım özellikleri arasında "içten dıs¸a" bir yaklas¸ım bulunuyor. I·ç mekân kullanımına öncelik veren Hyundai, STARIA’daki oturma sistemini ihtiyaca bagˆlı olarak düzenleyebiliyor. Aynı zamanda, kokpitte ve aksesuarlarda kullanılan malzemeler ile segmentine farklı bir alternatif olarak seçenek sunmus¸ oluyor.

Satıs¸a sunulan yeni modelle ilgili görüs¸lerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “ Hyundai markası tüm dünya çapında büyük bir degˆis¸im ve gelis¸im içinde. Dünyanın en hızlı büyüyen markalarından biriyiz. Marka olarak geleneksel üretici olmaktan uzaklas¸ıp insanogˆlunun gelecegˆine yön veren ve hayatlarımızı her alanda kolaylas¸tıran mobilite çözümleri sagˆlayan bir marka olma yolunda da hızla ilerliyoruz. Bu dogˆrultuda; 2022’deki ikinci yeniligˆimiz olan 9 koltuklu STARIA ile uzun bir süredir yer almadıgˆımız MPV segmentine tekrar merhaba diyoruz.

Ön farları sayesinde fark yaratan tasarımıyla, tüm yolcularına rahat ve konforlu bir yolculuk sunan kullanıs¸lılıgˆıyla, yüksek kalitesiyle, yeni yaklas¸ımlar sunan teknolojik özellikleriyle ve Türk aile yapısına uyan genis¸ iç hacmiyle STARIA’nın Türkiye’de önemli bir fark yaratacagˆına inanıyoruz” dedi.

Uzay gemisine benzeyen, gelecegˆe yönelik bir tasarım

STARIA’nın dıs¸ tasarımı, sade ve modern çizgilerden olus¸uyor. Uzaydan bakıldıgˆında, gün dogˆarken olus¸an dünyanın silüeti, yeni MPV’nin tasarımına da ilham kaynagˆı oldu. Önden arkaya dogˆru uzanan akıcı tasarım, burada modern bir ambiyans olus¸turuyor. Bir egˆri hareketiyle önden arkaya dogˆru uzanan tasarım felsefesi, uzay mekigˆi ve yolcu gemisinden ilham alıyor. STARIA’nın ön tarafında ise yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genis¸ligˆi boyunca uzanan uzun ve kısa farlar bulunuyor. S¸ık desenlere sahip genis¸ ızgara, otomobile sofistike bir görünüm kazandırıyor.

Hyundai, aracın modern görünümünü zirveye çıkarmak için ön kısmı aynı gövde rengi ile hazırlamıs¸. Alçaltılmıs¸ gövde yapısı ve yanlardaki genis¸ panoramik camlar, genel görüs¸ü destekliyor. Bu camlar araca genis¸lik hissi sagˆlıyor ve ciddi anlamda içerideki ferahlıgˆı artırıyor. “Hanok” olarak bilinen geleneksel Kore mimari tarzı, STARIA’nın iç mekanında kendisini fazlasıyla gösteriyor. Araç içindeki yolcuların dıs¸arıdaymıs¸ gibi rahat ve ferah bir sürüs¸ keyfi yas¸amalarını sagˆlıyor.

Arka kısımdaysa göz alıcı diklemesine yerles¸tirilmis¸ stop lambaları bulunuyor. Genis¸ bir cam ile desteklenen arka kısımda sade ve saf bir görünüm bulunuyor. Arka tampon ise yolcuların bagajlarını kolayca yüklemesine ve bos¸altmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple, yükleme es¸igˆi düs¸ük seviyede bırakılmıs¸. Ticari araçlara bambas¸ka bir kimlik kazandırmak için sıradanlıktan uzak, lüks bir görünüm sunan STARIA, segmentindeki tüm beklentileri kars¸ılayan çok özel teknolojik ögˆelere de sahip.

I·s¸levsel ve birinci sınıf iç mekan

Dıs¸ tasarımında uzaydan etkilenen STARIA, iç mekanında da bir yolcu gemisinin salonundan esinlenmis¸. Daha alçak bir konumda bulunan emniyet kemerleri ve genis¸ panoramik pencerelere sahip yenilikçi tasarım mimarisi, araç içindekilere ferah ve sakin bir ortam sunuyor. Sürücü odaklı kokpitte 4.2 inç renkli dijital gösterge ve 8 inç dokunmatik orta ön panel bulunuyor. Kablosuz s¸arj özelligˆinin yanı sıra her koltuk sırasında bulunan USB s¸arj giris¸leriyle de mobil cihazların s¸arj edilmesine imkan tanınıyor. Anahtarsız giris¸ ve çalıs¸tırma, elektronik park freni, otomatik ön ve arka klima ve geri görüs¸ kamerası gündelik hayatı kolaylas¸tırırken 3+3+3 oturma düzeniyle de sürücü dahil tam 9 kis¸ilik kapasiteye sahip.

Hyundai mühendisleri STARIA’nın iç mekanını tasarlarken aynı zamanda yük veya es¸ya tas¸ınmasına da fırsat veriyor. 60/40 oranında katlanabilen koltukların minder kısımları da üst tarafa dogˆru yatırılarak ekstra alan sagˆlanmıs¸ oluyor. Arka sıradaki tüm koltukların bel kısımları da yatırıldıgˆı zaman koltuklar çıkarılmadan dahi muazzam bir kargo alanı elde ediliyor. Bagaj kapasitesi, arka sıradaki koltuk öne kaydırıldıgˆında da tam 1.303 lt hacim sagˆlıyor. Bu da hem aile hem de ticari amaçla kullanıma yes¸il ıs¸ık yakmıs¸ oluyor.

Hyundai STARIA, ülkemize 2.2 litrelik CRDi motor seçenegˆi ve 8 ileri tork konvertörlü otomatik s¸anzıman ile ithal ediliyor. Hem ekonomik hem de performanslı olan bu dizel motor, 177 beygir gücünde. Hyundai tarafından gelis¸tirilen bu motorun maksimum torku ise 430 Nm. Önden çekis¸li Hyundai STARIA, yepyeni bir platforma ve süspansiyon sistemine de sahip. Çoklu bagˆlantılı arka süspansiyonla üretilen otomobil, optimize edilmis¸ motor performansını en iyi s¸ekilde yol aktarırırken aynı zamanda uzun süreli yolculuklarda ekstra konfor ve sürüs¸ keyfi sunuyor. Hyundai STARIA, ülkemizde 5 farklı gövde rengi (Derin Siyah Sedefli, Gümüs¸ Gri, Krem Beyaz, Grafit Gri ve Gece Mavisi) ile satıs¸a sunulurken iç mekanındaysa gri ve siyah renk kombinasyonuna yer veriyor. 


Ölçüler (mm) STARIA

  Toplam Uzunluk 5,253
  Toplam Genis¸lik  1,997
  Toplam Yükseklik 1,990
  Aks Mesafesi 3,273
  Dingil Çıkıntısı Ön 910
Arka 1,070
  Cabin Ölçüleri Uzunluk 3,790
Yükseklik 1,379

NEREDE

Fevzi Çakmak Mah Ankara Cad No 198 - Karatay - Konya
T : 0332 236 66 66 T : 0332 236 55 55

Krokimiz için tıklayınız
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Satış

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 09:00 - 17:30

Servis

Haftaiçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 17:30
TEST SÜRÜŞÜ
SERVİS RANDEVU